ZBIERAMY PLUSZAKA DLA STRAŻAKA

          Gdy w zdarzeniu losowym poszkodowane są dzieci, niezastąpiony bywa pluszak – pluszowy miś lub inna postać. Dzięki pluszakowi, którego dziecko może przytulić, choć na chwilę może ono oderwać się od dramatycznych wydarzeń. W karnickiej szkole zorganizowano zbiórkę pluszaków, które trafiły następnie do strażaków i policjantów.

„Zbieramy pluszaka dla strażaka” – pod takim hasłem uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych  w Karnicach zorganizowali zbiórkę pluszaków. Zabawki nie trafiły jedynie do straży pożarnej, ale również do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach i do ratowników pogotowia. Zbiórka została zainicjowana przez Samorząd Uczniowski i jego opiekuna Panią Jolantę Dąbrowską. Pluszaki, które trafiły do wyżej wymienionych służb mają sprawić, by dzieci, będące uczestnikami różnych zdarzeń losowych nie czuły się samotne, by szybko zapomniały o tym co się wydarzyło.

Zebrane pluszaki przekazane zostały przez uczniów klasy drugiej i trzeciej strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, a także policjantom Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Była to również dobra okazja, by bliżej zapoznać się z pracą poszczególnych służb.

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych serdecznie dziękują Panom strażakom i policjantom za poświęcony im czas. Szczególne podziękowania kierują do Pana Komendanta KPP w Gryficach inspektora Krzysztofa Boguszewicza, Pana sierżanta Piotra Grabarczyka oraz Pana podkomisarza Zbigniewa Frąckiewicza.

źródło: http://karnickie.info/