FINAŁ KONKURSU „DBAM O ZDROWIE”

          Dnia 27.04.2018 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gryficach odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy „Dbam o zdrowie”. Była to IV edycja organizowana przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach. 
Konkurs jest realizowany w placówkach oświatowych w ramach ogólnopolskiego programu promującego zdrowy styl życia „Trzymaj Formę”, którego koordynatorem jest nauczyciel przyrody p. Emilia Moreń. 
      W tym roku konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych klas V i VI placówek oświatowych z terenu trzech gmin: Płoty, Karnice, Rewal.
Konkurs przebiegał dwuetapowo: I etap szkolny i II etap – powiatowym. Do etapu szkolnego przystąpiło 11 uczniów z klasy V i VI. Wyłonił on dwie laureatki, uczennice klasy VI: Zuzannę Brej i Aleksandrę Grymaszewską. Uczennice, wraz z opiekunem p. Emilią Moreń, reprezentowały Szkołę Podstawową w Karnicach.
Miło mi poinformować, iż Zuzanna Brej i Aleksandra Grymaszewska zdobyły wyróżnienia. Uczennice zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi. Na ręce szkolnego opiekuna konkursu zostało wręczone podziękowanie dla Dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego za udział w konkursie. 
Zarówno na etapie szkolnym jak i powiatowym przedmiotem konkursu był do wypełnienia test przygotowany przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryficach.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM.