DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        Dnia 13.10.2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, którą swoją obecnością zaszczycili pracownicy naszej placówki, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście: p. Lech Puzdrowski, p. Andrzej Przeździęk, p. Robert Janek, p. Dariusz Mikulski, p. Elżbieta Maślij, p. Ewa Trębicka, p. Agnieszka Stefańska, p. Maria Hałuszczak oraz ks. Ryszard Wiencis. Uroczysty apel odbył się na hali sportowej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Po wprowadzeniu sztandarów i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się cześć artystyczna. Był to montaż słowno – muzyczny z nutą humoru, wieloma piosenkami i wierszami związanymi ze szkołą.

        Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 3, 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 2 klasy gimnazjum pod kierunkiem pań Magdaleny Ragan, Moniki Kocik oraz Jolanty Dąbrowskiej.  W pierwszej części młodzi artyści pieśnią, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W drugiej części odbyła się Gala Oskarowo – Jabłkowo. Nauczyciele i pracownicy szkoły zostali nagrodzeni pysznymi jabłkami w zabawnych kategoriach, m.in. „Śpiewająca bratnia dusza”, „Przyjaciółki Dzieci z Bullerbyn”, „Plusik i minusik” czy „Przyjaciółka chrząszcza i chrabąszcza”.

    Nie zabrakło również podziękowań i słodkich upominków przygotowanych przez Radę Rodziców.

      Uroczyste spotkanie zwieńczyło wystąpienie pani dyrektor Teresy Szydłowskiej, która życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi, wśród których znaleźli się p. Jolanta Dąbrowska, p. Wioletta Lampart, p. Monika Kocik, p. Bogdan Bąk, p. Katarzyna Kołodziejczyk, p. Mirosława Makar i p. B. Stec.

   Następnie głos zabrał Wójt Gminy Karnice p. Lech Puzdrowski,  który mówił  o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela oraz wręczył Nagrody Wójta – pani dyrektor Teresie Szydłowskiej oraz pani Gabrieli Wojciechowicz.

Na zakończenie akademii wszyscy mogli usłyszeć Gabrielę Stogowską – uczennicę klasy III gimnazjum w „Piosence księżycowej”.

   Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Przedstawienie wszystkim się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.