ZAJĘCIA „POZNAJEMY NASZĄ GMINĘ”

         16.O5.2018 roku odbyła się wycieczka edukacyjna „Poznajemy naszą Gminę” zorganizowana dla przedszkolaków i uczniów klas I – -III Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach. Głównymi założeniami wycieczki było:
• przybliżenie dzieciom pracy Urzędu Gminy,
• zapoznanie z pracą stacji benzynowej, myjni samochodowej, warsztatu naprawczego i diagnostyki samochodowej.
• zwiedzenie i pogłębienie wiedzy na temat oczyszczalni ścieków.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta na stacji benzynowej, której właścicielem jest Pan Marek Kurek. Tu dzieci zobaczyły naprawczy zakład samochodowy, zakład diagnostyki samochodowej, myjnię samochodową z ogromnym odkurzaczem, oraz mogły odczytać nazwy i porównać różne rodzaje węgla. Na koniec po wspólnym zdjęciu Pan Marek zrobił dzieciom ogromną niespodziankę obdarowując je drobnymi upominkami.
Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków. Tu dzieci przywitał pan Mieczysław Kokoszka. Oprowadził nas po oczyszczalni i opowiedział o poszczególnych cyklach jakie przechodzą ścieki dostarczane do oczyszczalni. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak wygląda efekt końcowy. Była to wspaniała lekcja ekologii.
Trzecim punktem programu była wizyta w Urzędzie Gminy w Karnicach. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników urzędu niezwykle ciepło i życzliwie. Zwiedziły urząd a także zostali zaproszeni do gabinetu Wójta Pana Lecha Puzdrowskiego, który obdarował je upominkami. Dzieci zadały Panu Wójtowi kilka „trudnych pytań” a następnie po wspólnej zabawie w pokazywanki poprosiły o wspólne zdjęcie.

Uczniowie bardzo zmęczeni ale i bardzo zadowoleni długo opowiadali o swoich przeżyciach.

Organizatorami wycieczki były Gabriela Wojciechowicz i Danuta Makar.