ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE III – „JAK URATOWAĆ LAS”

       24 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Karnicach z wychowawcą p. Moniką Kocik zorganizowali spotkanie poświęcone Dniu Ziemi. Na tę uroczystość zaproszono panią dyrektor Teresę Szydłowską oraz dzieci z grup przedszkolnych  i klas 1-2 z wychowawcami.         

Laura i David, uczniowie klasy III, otworzyli zajęcia zwracając uwagę obecnym na współczesne zagrożenia dla istnienia Ziemi. Nasza planeta jest coraz mniej piękna i mniej bezpieczna. Uczniowie zaapelowali do wszystkich dzieci o dbanie o  Ziemię – bo gdy ona zginie, my również zginiemy.

Następnie zaproszeni goście z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Jak uratować las” oraz wysłuchali piosenek o tematyce ekologicznej w wykonaniu trzecioklasistów. Dzieci przypomniały, że las jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o niego dbać. Kolejną atrakcją spotkania było wspólne rozwiązanie krzyżówki o tematyce ekologicznej. W dalszej części przedstawiciele poszczególnych oddziałów wzięli udział w konkursie przyrodniczym. Jego głównym celem była edukacja społeczno– przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach dzieci oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych. Wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów i zajęły pierwsze miejsce otrzymując pamiątkowe dyplomy. Podsumowaniem zajęć była próba odpowiedzi na pytanie: Jak postępuje przyjaciel Ziemi? Uczniowie bez problemu poradzili sobie z odpowiedzią na nie.

Celem zajęć było wykształcenie u uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody. Dzieci najchętniej i najszybciej uczą się poprzez zabawę. Właśnie w formie zabawy  przebiegała w naszej szkole uroczystość Dnia Ziemi, która oprócz zwrócenia uwagi na aktualne zagrożenia dla naszej planety– jednocześnie zintegrowała całą najmłodszą społeczność szkolną, jaki przedszkolną.

Uczniowie klasy III z wychowawcą serdecznie dziękują zaproszonym gościom za udział w zajęciach.