WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA

       W dniach 26.09-29.09.2017r. 20 uczniów trzeciej klasy gimnazjum naszej szkoły oraz 16 uczniów z Evangielische Oberschule w  Burkhardtsdorf wzięło udział w wymianie polsko-niemieckiej. Nasi goście przybyli z rewizytą, gdyż uczniowie naszej szkoły gościli w Burkhardtsdorf w czerwcu br. Była to znakomita okazja do  kontynuowania zawartych wcześniej  przyjaźni, a także do rozwinięcia umiejętności językowych. We wtorek wraz  z  Wójtem Gminy Karnice p. Lechem Puzdrowskim przywitaliśmy naszych gości.

Po przywitaniu wyruszyliśmy na przejażdżkę kolejką wąskotorową do Niechorza. Tam wybraliśmy się na latarnię morską oraz do motylarni. W środę uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą Bogdanem Bąkiem, zorganizowali wspólne zabawy sportowe oraz naukę  tańców.  W czwartek uczestnicy wymiany mieli okazję zwiedzać Kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego. Wieczorem odbyła się dyskoteka wraz z poczęstunkiem, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Piątek był niestety ostatnim dniem wymiany. Z samego rana pożegnaliśmy naszych niemieckich przyjaciół.  Dyrektor p. Teresa Szydłowska i  Wójt Gminy Karnice p. Lech Puzdrowski podziękowali naszym gościom za wspólnie spędzony czas i

życzyli, aby partnerskie stosunki  między szkołami dalej się rozwijały. Następnie razem z uczniami naszej szkoły wręczyli drobne upominki. Nie obyło się bez uścisków, a także kilku łez.