WYJAZD NA SPEKTAKL PT. „BAŚNIE BRACI GRIMM”

     Dnia 24 marca 2017 roku przedszkolaki (grupa „Biedronek „ i „Pszczółek”) oraz klasa I, IIA i IIB pojechały do Gryfic na spektakl teatralny Pt. „Baśnie Braci Grimm”. Przedstawienie to przygotowane zostało przez Teatr Współczesny w Krakowie.

     Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dnia dzisiejszego.

Do nich możemy zaliczyć Baśnie Braci Grimm, specjalnie wybrane  dla najmłodszych, bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postaci. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych, często osnutych na pradawnych podaniach i legendach. Przedstawione historie pozbawione są okrucieństwa a ukazana miłość, sprawiedliwość i dobro, prowadzą dzieci przez pełne morału wędrówki po magicznej krainie wyobraźni. Podróżowali z nami najsłynniejsi bohaterowie, z którymi nie straszne są żadne przygody! Dzielni Jas i Małgosia, którzy zmagają się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek potrafiąca przechytrzyć złego wilka, a także królewna Śnieżka mająca wielu przyjaciół. To tylko niektóre z przygód, jakie mogliśmy przeżyć razem w trakcie oglądania tego spektaklu.

Wystarczyło tylko odrobina fantazji by wybrać się w baśniową krainę.

     Spektakl Kształtował postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczyły się rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajać pozytywne wzorce postępowania.

Kolorowa i ruchoma dekoracja miała rozwinąć w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię.  Przedstawienie uatrakcyjniały autorskie piosenki, które pobudzały umysł dziecka do aktywnego działania, oraz rozwijały umuzykalnienie najmłodszych. Spektakl wzbogaciły efekty specjalne dla zbudowania baśniowej atmosfery.