PASOWANIE i ŻAKOWANIE

       29 września 2017 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów i Czwartoklasistów . W tym dniu w murach Zespołu  Szkół Publicznch w Karnicach odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy I i Żakowanie uczniów klasy IV.

Punktualnie o godzinie 900 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica – Samanta Mąkowska powitała przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klas I i IV, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Wspierani przez wychowawców Wiolettę Lampart i Bożenę Wójtowicz, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i rozwiązywali zagadki , tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I i IV zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor Teresę Szydłowską . Uśmiechnięci Pierwszoklasiści i Czwartoklasiści przyjęli życzenia i prezenty.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom i Czwartakom  życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Wychowawczynie: Wioletta Lampart,  Bożena Wójtowicz