NIEZWYKŁY WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ W KARNICKIEJ SZKOLE

      W czasach, gdy książka przegrywa z portalami społecznościowymi i grami komputerowymi, postanowiliśmy zaszczepić wśród naszych uczniów miłość do czytania, bo „kto czyta książki żyje podwójnie”. Zaprosiliśmy wielu gości, którzy w piątek, 13-go listopada w niezwykłej atmosferze panującej na sali karnickiej podstawówki, przenieśli nas w świat bajek, legend i powieści dla dzieci i młodzieży. Swoim  pięknym czytaniem historii o zwariowanych bliźniakach Kubie i Bubie, pani dyrektor Teresa Szydłowska rozpoczęła I Karnicki Maraton Czytania. Zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i tym samym zachęcać do przenoszenia się w świat książki, pan wójt Lech Puzdrowski, panie Elżbieta Maślij, Irena Syropiatko,  Agnieszka Stefańska, Katarzyna  Kołodziejczyk, Anna Majkoś oraz Bożena Wójtowicz. Goście w bardzo oryginalny sposób odczytali fragmenty różnych historii, które z pewnością zaciekawiły zebranych miłośników literatury.

     Samorządy Uczniowskie działające przy Zespole Szkół Publicznych w Karnicach wręczyły gościom pamiątkowe podziękowania za udział w naszej akcji. Wszyscy zgromadzeni mogli rozkoszować się smakiem pysznych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że w kolejnym maratonie weźmie udział więcej osób z lokalnej społeczności.

    I Karnicki Maraton Czytania odbył się z inicjatywy pań Joanny Dąbrowskiej i Magdaleny Ragan, które zaangażowały do pracy w przygotowanie samorządy, których są opiekunkami.