KONKURS „RECYKLINGOWE KARTKI I OZDOBY ŚWIĄTECZNE”

         Celowy Związek Gmin R-XXI z siedzibą w Nowogardzie po raz kolejny zaprosił uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu 27 gmin do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Recyklingowe kartki i ozdoby świąteczne”.

Dzieci miały wykonać jeden recyklingowy zestaw składający się z kartki i dowolnej ozdoby świątecznej. Do wykonania prac należało wykorzystać min. różnego rodzaju surowce wtórne. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, co potwierdza fakt, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych. Uczniowie pokazali jak wiele wspaniałych ozdób można wykonać z recyklingu.
Z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach do udziału w konkursie przystąpiło 29 uczniów. Swoje umiejętności plastyczne w konkursie zaprezentowali zarówno dzieci z oddziału „Pszczółek” (oddziału zerowego) jak i uczniowie klas od I do VI ze Szkoły Podstawowej. Dzieci do wykonania swoich prac konkursowych zgodnie z regulaminem użyły różnego rodzaju surowce wtórne np. butelki plastikowe, opakowania po jogurtach, zakrętki plastikowe, łupiny od orzechów, stare płyty, sznurek, korek, drewno, żarówki itp.
 
 Komisja konkursowa oceniająca nadesłane prace brała pod uwagę między innymi:
– zgodność z tematem konkursu,
– oryginalność, pomysłowość oraz estetykę wykonania,
– kompozycję i walory artystyczne,
– poziom merytoryczny pracy.
 
Z naszej szkoły nagrodzono :
– Dawida Butiuca – z klasy II a, uczeń zajął III miejsce,
– Wiktorię Kasprzak – z oddział „Pszczółek” – wyróżnienie,
– Martynę Ławniczak – z klasy IV – wyróżnienie,
– Julię Koźlik – z klasy I – wyróżnienie.

Opiekunem szkolnym konkursu była Pani Gabriela Wojciechowicz nauczyciel plastyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Bardzo gorąco pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Karnice Panu Lechowi Puzdrowskiemu za pomoc w dostarczeniu wykonanych prac do organizatora.