CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY – JASEŁKA

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory (…).”
 
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej królowie, którzy złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń pani dyrektor Teresy Szydłowskiej.
Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwały panie Joanna Dąbrowska i Magdalena Ragan, które przygotowały uczniów do występu.