I Gminny Turniej Matematyczny „Awantura o wynik”

         Matematyka nie zawsze musi być trudna… można się nią bawić. Taki właśnie cel przyświecał organizatorom I Gminnego Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego pt.: „Awantura o wynik”. 14 marca gościliśmy w progach naszej szkoły uczniów ze szkoły podstawowej w Cerkwicy. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z klas IV-VII, którzy rywalizowali w sześciu grupach czteroosobowych (po trzy drużyny ze szkół w Karnicach i Cerkwicy).

      Turniej oparty był na grach i zabawach matematycznych oraz zagadkach logicznych, przygotowanych przez uczennice klasy III gimnazjum – Klaudię Dąbro i Annę Luter. Liczyła się sprawność, szybkość, logiczne myślenie oraz dobra współpraca w grupie. W pierwszej rundzie drużyny odpowiadały w formie licytacji na pytania, za które otrzymywały daną ilość punktów. W finale zwycięska drużyna zmierzyła się z duetem gości specjalnych, Mistrzów: Pitagorasa i Talesa, w rolę których wcielili się uczniowie klasy III gimnazjum – Krzysztof Czarniak i Marcin Laskowski. Po turnieju uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o Liczbie Pi z okazji obchodzonego w tym dniu jej święta.

Następnie pani dyrektor Teresa Szydłowska z organizatorem konkursu panią Magdaleną Ragan wręczyły dyplomy i nagrody finalistom „Awantury o wynik”:

I miejsce – zespół z Karnic w składzie: Cezary Stogowski, Konrad Urbanek, Marcin Starzyński, Aleksander Buława.

II miejsce – zespół z Cerkwicy w składzie: Julia Modrzejewska, Magda Bocianowska, Przemysław Pudo, Bartosz Bieńkowski.

III miejsce – zespół z Karnic w składzie: Emil Hałuszczak, Wiktoria Brauze, Julia Kamińska, Gabriela Woronowicz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić zainteresowania matematyczne nie tylko wśród zawodników, ale również wśród kibiców.