Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach

   We wtorek 7 lutego 2017 uczniowie klas III Szkoły Podstawowej pod opieką p. Wioletty Lampart i Elżbiety Budzich udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody biorące udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży pożarnej. Zapoznano dzieci z zawodem strażaka jego pozytywnymi stronami jak również zagrożeniami związanymi z jego wykonywaniem. Niebywałą atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, sprzętu który zakładają na siebie strażacy w czasie akcji oraz przebywanie w wozach strażackich.

Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm (były syreny, alarm świetlny w bazie strażaków i zjazd z piętra po rurze strażackiej) oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, za bardzo miłe przyjęcie i ogromną cierpliwość w zapoznawaniu dzieci z zawodem strażaka! Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.