ŚWIĘTO SZKOŁY

      Piątek  6 listopada 2015r. z pewnością utkwi w pamięci całej społeczności szkolnej w Karnicach. W tym dniu obchodziliśmy pierwszą rocznicę nadania Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Karnicach imienia Wisławy Szymborskiej.

      W całej  szkole  można było podziwiać prace uczniów i dekoracje upamiętniające sylwetkę naszej patronki. Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się od czytania w klasach poezji polskiej noblistki. Następnie wszyscy udali się na halę, gdzie mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań Joanny Dąbrowskiej,  Magdaleny Ragan i Patrycji Wojciechowskiej. Wiersze i piosenki z życia szkoły wywołały niejedną łzę wzruszenia wśród zgromadzonych i gości, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość. Pani dyrektor Teresa Szydłowska, która także jest absolwentką karnickiej szkoły, z nostalgią wspominała tamte lata oraz przypomniała jaką misję stara się wypełnić placówka przez nią kierowana.

   Po apelu wszyscy udali się na start II Biegu Ulicznego ku czci Wisławy Szymborskiej. Każdy uczeń od przedszkolaka po gimnazjalistę, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, przebiegł wyznaczoną trasę i był witany na mecie przez panią dyrektor oraz zaproszonych gości.

    Ostatnim etapem obchodów święta były rozgrywki sportowe dla starszych uczniów przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego  panów Michała Waliszkę i Bogdana Bąka. Maluchy za to mogły się pobawić przy dźwiękach muzyki w zabawach  rytmiczno-tanecznych przygotowanych i poprowadzonych przez panią Annę Łukomską. Po tych niezwykle emocjonujących zmaganiach można było posilić się gorącym poczęstunkiem przygotowanym dla wszystkich zgromadzonych .

    Jak pisała nasza patronka „nic dwa razy się nie zdarza”, jednak takie dni   będą się zdarzały, ponieważ  w listopadzie na stałe wpisała się w kalendarzu szkoły ta uroczystość.

Joanna Dąbrowska