ŚWIATOWY DZIEN PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU W KARNICACH

   W 2002 roku, w 100 rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Możemy więc powiedzieć, że Pluszowe Misie panują nam miłościwie przez wiele, wiele lat przynosząc radość wszystkim dzieciom na całym świecie. Sympatyczny niedźwiadek stał się również bohaterem  utworów literackich. Najbardziej znanym jest oczywiście Kubuś Puchatek, który został stworzony w 1926 roku przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Polskie dzieci mogły również zaprzyjaźnić się z Misiem Uszatkiem i Colargolem podczas oglądania dobranocek.

   W dniu 25 listopada 2015 roku przedszkolaki z oddziału „Biedronek” i „Pszczółek” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci w plecaczkach oprócz śniadania przyniosły swojego kochanego, najpiękniejszego pluszowego misia.

    Po śniadaniu, w specjalnie przygotowanych misiowych czapeczkach, udaliśmy się do KRAINY BAJKOWYCH MISIÓW, która mieściła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w naszej szkole. Tam czekały na nas bajki o Kubusiu Puchatku oraz zabawy np. Zbieranie nektaru z kwiatków, układanie puzzli a także śpiewanie piosenek. Wszyscy wiedzą, że Puchatek bardzo lubi słodycze, dlatego też dzieci musiały udekorować torcik z okazji jego święta. Za wspaniałą zabawę  dyrektor  biblioteki, pani Elżbieta Maśli,j odznaczyła nas medalami oraz poczęstowała lizakami.

   Po tym miłym spotkaniu udaliśmy się w drugie niezwykłe miejsce – do KRAINY PRACUSIÓW, a więc do sali „Pszczółek. Tam czekały na nas kredki i obrazki z ulubionymi misiami, które  zostały bardzo starannie pokolorowane.

    Po ciężkiej pracy, zmęczeni i głodni poszliśmy szukać KRAINY ŁAKOMCZUSZKÓW, gdzie czekał na nas pięknie udekorowany stół z pysznościami. Widać, że dzieci mają coś wspólnego z misiami – uwielbiają ciasteczka posmarowane miodkiem!

Ten szczególny dzień pozostanie na długo w pamięci naszych milusińskich.

                            Zajęcia zorganizowały:

pani Danuta Makar, pani Gabriela Wojciechowicz