MŁODZI SZACHIŚCI Z KARNIC NAJLEPSI W POWIECIE GRYFICKIM

      W środę 24 maja br. w Gryf Arenie w Gryficach, odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szkół Powiatu Gryfickiego w szachach szybkich. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W kategorii szkoły podstawowe, startowali zawodnicy z trzech gryfickich szkół oraz po jednej z Trzygłowa i Karnic.
Ogromny sukces odniosła drużyna z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, która wygrała klasyfikację drużynową  zdobywając puchar. Uczniowie naszej szkoły na co dzień trenują szachy pod okiem  Jarosława Stręka  – instruktora z Gminnego Klubu Kultury w Karnicach. 
Indywidualnie wśród dziewcząt w grupie klas I – III zwyciężyła Nikola Brauze (ZSP Karnice) i otrzymała pamiątkowy medal.
W grupie klas IV – VI zwyciężyła zwyciężyła Wiktoria Brauze (ZSP Karnice) i również otrzymała medal. Warto dodać, że Wiktoria uzyskała znakomity wynik w ogólnej klasyfikacji – 5,5 pkt. i zajęła IV miejsce.
Wśród chłopców w grupie klas IV – VI, drugie miejsce zajął Jakub Procek (ZSP Karnice) a Mateusz Augustyn (ZSP Karnice) trzecie miejsce.
Na uwagę zasługują wyniki całej ósemki karnickich zawodników, gdyż wszyscy znaleźli się w pierwszej szesnastce – na 50-ciu startujących uczniów.
Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:
1. Wiktoria Brauze
2. Jakub Procek
3. Mateusz Augustyn
4. Dawid Strojek
5. Marcin Garcarek
6. Nikola Brauze
7. Dawid Świątek
8. Andrzej Procek
Gratulujemy sukcesu całej naszej drużynie i Panu Jarkowi Strękowi. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni sukces młodych szachistów z gminy Karnice.