KONKURS PLASTYCZNY „ MAMO, TATO – CHODŹ DO LASU, NIE MARNUJ PRZED TELEWIZOREM CZASU”

          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach zaprosił dzieci do udziału w X edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Mamo, Tato – chodź do las, nie marnuj przed telewizorem czasu”.
Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia na łonie natury, zapobieganie zatruciom pokarmowym, w tym zatruciom grzybami a także zachęcenie dzieci do wypowiedzenia się w temacie zdrowego stylu życia w formie plastycznej
Konkurs adresowany był do trzech grup wiekowych:
1. 5-cio i 6-cio latków z placówek przedszkolnych oraz szkolnych,
2. 7 – 9 lat ze szkół podstawowych,
3. 10 – 12 lat ze szkół podstawowych.
Uczniowie mieli stworzyć prace plastyczne o tematyce związanej z promocją zdrowego stylu życia na łonie natury, np. w lesie, podczas grzybobrania lub rodzinnych wędrówek pieszych albo rowerowych.
Na konkurs w tym roku spłynęła rekordowa ilość prac (ponad 340).
Z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej udział w konkursie wzięło 14 uczniów.
21 września podczas otwarcia wystawy grzybów jadalnych i niejadalnych zostały uroczyście wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu. W imprezie uczestniczył również przedstawiciel Nadleśnictwa Gryfice, który prowadził wśród zgromadzonych dzieci działania edukacyjne odnośnie tematyki leśnej. Konsultacji na temat poszczególnych gatunków grzybów udzielał klasyfikator grzybów.
Uczniowie naszej szkoły odnieśli spory sukces;
Praca Macika Osmóla – zdobył nagrodę specjalną, zaś prace wykonane przez Martynę Ławniczak, Marcelinę Janek, Julię Kamińską, Aleksandrę Grymaszewską i Julię Procek zostały wyróżnione.
Gratulujemy!!!