JASEŁKA

        Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, były ostatnim spotkaniem społeczności szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Roku. Wprowadziły uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości w radosny i podniosły nastrój świąteczny. Na zakończenie nie mogło zabraknąć składanych sobie wzajemnie życzeń świątecznych i noworocznych.

Jasełka to widowisko związane z Bożym Narodzeniem. Swoje korzenie wywodzi i wzoruje  na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. 21 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach oraz zaproszeni goście zgromadzili się by zobaczyć i wysłuchać jasełka przygotowane przed tegorocznymi świętami. Przedstawienie przygotowane przez uczniów przedstawiało przyjście i przyjęcie na świat dzieciątka Jezus. Nie zabrakło takich postaci jak: trzej królowie, aniołowie i pastuszkowie. W główne postacie Józefa i Marii wcielili się Zuzanna Brej i Mateusz Stefański. Cała oprawa i przygotowanie odbywały się pod okiem opiekunów Pani Bożeny Wójtowicz i Joanny Dąbrowskiej.

Pośród zaproszonych gości byli: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Przeździęk, Sekretarz Gminy Sylwia Jankowska i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Karnicach Elżbieta Maślij. Na zakończenie Dyrektor Teresa Szydłowska złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne.