DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 pobrane     Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.         Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

       Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie.

       17 listopada 2016 roku Publiczną Szkołę Podstawową im. Wisławy Szymborskiej opanowały pluszowe misie. Przybyły one do przedszkolaków z grup: Biedronek i Pszczółek oraz dzieci klasy I a także przyjechały do naszej szkoły z dziećmi z oddziału zerowego i klasy I ze Szkoły Podstawowej w Cerkwicy. Każde dziecko przyszyło do naszej placówki ze swoimi małym lub dużym przyjacielem, aby wspólnie świętować urodziny ukochanej pluszowej zabawki poprzez zabawę i naukę.

       Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania naszych zaproszonych gości: kolegów i koleżanek wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej z Cerkwicy,  Pana Wójta Lecha Puzdrowskiego oraz Pani Dyrektor Teresy Szydłowskiej.

        Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, wysłuchały jednego rozdziału książki „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” który przeczytany został przez Pana Wójta i Panią Dyrektor, bawiły się z misiem wg instruktażu nauczycielki – „Misiowy masaż”. W tym dniu atrakcji było wiele: zabawy gimnastyczne i muzyczne, konkursy, quizy, zagadki. Dużo radości sprawiło dzieciom dekorowanie urodzinowego tortu oraz przygotowanie odświętnego stroju dla Pluszowego Misia.

       Ten dzień w naszej szkole był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy a po ciężkiej pracy czekała na dzieci degustacja miodku i marchewkowego soku. Za wspaniałą zabawę panie obdarowały dzieci własnoręcznie wykonanymi medalami oraz czarodziejskimi ciasteczkowymi lizakami.