ŻAKOWANIE CZWARTOKLASISTÓW

logoMinął pierwszy miesiąc w szkole i czwartoklasiści musieli udowodnić gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz starszej braci uczniowskiej, że zasługują na bycie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.  Zgodnie w wieloletnią już tradycją  1 października odbyło się w szkole podstawowej Żakowanie czwartoklasistów. Samorząd Uczniowski wraz z koleżankami i kolegami z klasy VI przygotował kilka trudnych zadań, aby sprawdzić i ocenić umiejętności młodszych uczniów. Były zatem próby: mądrości, odwagi, wytrwałości i sprytu. Ponieważ szkoła to świat wiedzy i fantazji, pierwszym zadaniem było rozpoznanie tytułów baśni, z których pochodziły odczytywane fragmenty. Czwartoklasiści bez problemu odgadli Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię oraz Kopciuszka. Próba odwagi to „Czarodziejska dziura”. W magicznym pudełku czyhały na śmiałków przeróżne odrażające przedmioty. Jednak czwartacy zwycięsko wyszli z tej próby. Niezwykłą cierpliwością musieli wykazać się w konkurencji „Poszukiwacze skarbów”. Udało im się odnaleźć w woreczkach zaginione monety. Sprawnością popisali się uczniowie w zadaniu zatytułowanym „Tor przeszkód”. Pokonali go oczywiście, choć chłopcom gorzej wychodzi chodzenie z książką na głowie.

     Starsza brać uczniowska zgodnie stwierdziła, że czwartoklasiści zasłużyli, by dołączyć do jej  grona. Na dowód tego dali Żakom do wypicia „Eliksir Mądrości”. Oby zaprocentował on przyszłości.

   Na zakończenie czwartoklasiści otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. W nagrodę za pomyślne przejście wszystkich prób, rodzice przygotowali w klasie słodki poczęstunek.

wychowawca Joanna Dąbrowska