PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „JAK PSTRYK I BZIK ZOSTALI OŚWIECENI”.

       Fundacja PGE przygotowała dla dzieci z najmłodszych klas niezwykłą edukacyjną przygodę. Na terenie działania Grupy Kapitałowej PGE wystawiany jest spektakl teatralny „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.

Profesjonalna ekipa aktorska odwiedza placówki, do których uczęszczają dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Są to głównie szkoły podstawowe, ale również świetlice środowiskowe, a nawet szpitale z oddziałami dziecięcymi. Młodzi widzowie mają okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana jest kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiają, że jest to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób realizują w ten sposób podstawę programową. Całość trwa 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną. 

    18 października 2017 roku przedszkolaki: oddział „Biedronek” i „Pszczółek” oraz uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach mogły uczestniczyć w przygotowanym spektaklu o Pstryku i Bziku. Podczas przedstawienia dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały i pochłaniały informacje dotyczące tak ważnej a zarazem bardzo niebezpiecznej elektryczności. Na zakończenie dzieci wzięły udział w quizie. Była to wspaniała lekcja o bezpieczeństwie.