Projekt edukacyjny ” Dni portu w szkole”.

Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście SA – Partner
wspierający edukację dzieci i młodzieży.
W ramach współpracy z Morskimi Portami Szczecin – Świnoujście, partnerem wspierającym edukację dzieci, 22 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu Dni Portu.⚓️?
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili wójt gminy Karnice pan Lech Puzdrowski, przewodniczący Komisji Oświaty pan Jerzy Kosiorowski, pani Eliza Koclejda oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Parzybut.
W ramach projektu uczniowie klas młodszych wykonali piękne prace techniczne, którymi udekorowano salę.⛵️? Temat projektu bardzo zaciekawił dzieci, które wzbogaciły słownictwo, poznały zawody wykonywane przez osoby pracujące na statku, np. kapitan, mechanik, sternik. Natomiast w klasach 4-8, odbyły się lekcje z zakresu funkcjonowania i historii zespołu portów Szczecin – Świnoujście. Ponadto uczniowie oglądali prezentację multimedialną oraz film o działalności portów w Szczecinie i Świnoujściu.
W ramach projektu odbyły się również dwa konkursy: plastyczny i literacki. Za udział w konkursach uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Zorganizowano także wystawę przedstawiającą historię Portu Szczecin-Świnoujście. Naszym dzielnym marynarzom nie zabrakło również aktywności ruchowej. W części artystycznej w ramach warsztatów taneczno-wokalnych uczennice wcieliły się w piratów i zaprezentowały tańce, piosenki i zabawy ruchowe ukazujące codzienne życie pirata na statku. „Gra piracka” przy dźwiękach szant sprawiła wszystkim wiele radości i porwała publiczność do wspólnej zabawy – dzieci wiosłowały, stawiały żagle, kręciły kołem sterowym, wypatrywały wyspy skarbów oraz szorowały pokład.⛴️??⚓️
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie pogłębili swoją wiedzę o Szczecinie i regionie oraz poznali terminy związane z portem i żeglugą morską. Zdobyta wiedza rozwinęła patriotyzm regionalny oraz uświadomiła uczniom, jaką rolę odgrywa port Szczecin-Świnoujście dla naszego regionu i państwa polskiego. Nasze zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia jest bardzo ważne dla zrozumienia, czym jest dla nas Mała Ojczyzna.
Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia zostały wykonane aparatem pozyskanym dzięki projektowi #LaboratoriaPrzyszłości