Podwójny sukces teatralny „Karnickich The Beściaków”

      12 maja w pałacowych murach Biblioteki Publicznej, przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury, odbył się X jubileuszowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Marynki” 2017, na których pokazali się młodzi i najmłodsi aktorzy. Zgłosiło się i wystąpiło 7 zespołów artystycznych: z Radowa Małego, Łobza, Robunia, Gościna i Karnic. Naszych artystów przygotowały panie Patrycja Kanarek oraz Jolanta Dąbrowska. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali dyr. TOK-u Renata Teresa Korek i zastępca burmistrza Grzegorz Olejniczak.

   Ze względu na wysoki i wyrównany poziom aktorski oraz ogromne wrażenia artystyczne jury przyznało trzy I miejsca oraz  wyróżnienia dla pozostałych grup. Miejsca I otrzymały: „Bajduły” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie – „Krzywa bajka”, „Małolat” z Zespołu Szkół w Gościnie – „Królewna Maruda” i „Karnickie The Beściaki” z gimnazjum w Karnicach – „Misja  specjalna”.

Oprócz tego przyznano dwie specjalne nagrody za wyróżniające się kreacje aktorskie – jedną z nich otrzymała uczennica naszego gimnazjum Gabrysia Stogowska,  która wcieliła się w postać anioła w „Misji specjalnej”.