NASTOLETNI POECI Z KARNIC ZNOWU ZACHWYCILI.

 poeci gifUczniowie Szkoły Podstawowej w Karnicach wzięli udział IV edycji Konkursu na wiersz Antynikotynowy pt. „Palić, nie Palić, oto jest Pytanie?” , który został zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu.  Konkurs zorganizował  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach.

Ocenie poddano 37 autorskich wierszy, które zostały nadesłane do siedziby PSSE Gryfice w ramach konkursu. Kryteria oceny to  związek pracy z tematyką konkursu , pomysłowość, oryginalność pracy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy V – VI oraz   szkoły gimnazjalne klasy I- III.  Autor mógł zdobyć 20 punktów.

        Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Nowak, Maja Kalinowska, Julia Kozłowska, Emil Hałuszczak oraz Mateusz Stefański. Wiersze chłopców tak spodobały się komisji konkursowej, że postanowiła przyznać dwa  I miejsca Dawidowi Nowakowi i Mateuszowi Stefańskiemu ( obaj uzyskali maksymalną liczbę punktów za swoje prace) .  Natomiast  Maja  Kalinowska, Julia Kozłowska i Emil Hałuszczak otrzymali wyróżnienia.

       Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Zdobywcy I miejsc wystąpili w audycji, której można było posłuchać w Radiu Plus Gryfice. Było to dla nich niewątpliwe przeżycie, które na długo utkwi w ich pamięci.

      Opiekę literacką sprawowała Joanna Dąbrowska.