„MALI ODKRYWCY”

„Nikt nie ma na własność wschodu słońca, który zachwycił nas pewnego wieczoru […] Tak samo jak nikt nie może mieć na własność pochmurnego popołudnia i deszczu dzwoniącego o szyby […] ani też magicznej chwili, gdy fala morska rozbija się o skały. Nikt nie może mieć na własność tego co na Ziemi najpiękniejsze, ale każdy może to poznać i pokochać.”

Paulo Coelho

Naturalną cecha dziecka jest ciekawość, a także potrzeba zadawania pytań, chęć poznawania otaczającego świata i dowiadywania się nowych, interesujących rzeczy. Realizacja tej innowacji zaspokoi te potrzeby oraz zachęci do myślenia, porównywania, opowiadania, uruchomi wyobraźnię…

Otaczające dzieci przedmioty i substancje, z którymi mają do czynienia, na co dzień, kryją wiele tajemnic, które można i warto odkrywać. Wychowankowie poznają ciekawe informacje, atrakcyjne miejsca poprzez doświadczenia, obserwacje, fotografie czy obrazy. Poznają nowe pojęcia oraz rozwiną wszystkie procesy poznawcze.

Innowacją pedagogiczną objęci będą uczniowie klasy 3

Działania innowacyjne prowadzone będą, co najmniej jeden raz w miesiącu. W przypadku dużego zainteresowania kontynuowane w kolejnych latach.