LAUREACI KONKURSU ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY PT. „POCZTÓWKA Z WAKACJI”.

   Organizatorem konkursu na pracę plastyczną „Pocztówka z Wakacji” był Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, z siedzibą przy ulicy Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin.
Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu było przedstawienie przez dzieci najciekawszych według nich widoków, miejsc, symboli województwa zachodniopomorskiego, które udało im się zobaczyć podczas wakacji.
Praca miała być wykonana w dowolnym formacie nie większym niż A3, techniką dowolną. 

Oceny i wyboru najlepszych prac, w tym przyznania Nagrody Głównej, dokonało jury złożone z przedstawicieli organizatorów konkursu. O miejscu i terminie wręczenia nagród laureaci konkursu zostali powiadomieni przez organizatora telefonicznie i listownie.

Z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach do konkursu zgłoszono pięć prac ze Szkoły Podstawowej z klasy VI i VII oraz dziewięć prac wykonanych przez uczniów 

Gimnazjum. Wykonane przez młodych artystów prace przedstawiały najpiękniejsze miejsca i zabytki z naszego regionu; 
– LATARNIĘ MORSKĄ W NIECHORZU,
– PAŁAC W DREŻEWIE,
– PLAŻA W NIECHORZU, 
– RUINY KOŚCIOŁA GOTYCKIEGO NA KLIFIE W TRZĘSACZU,
– GRĄDY,
– POMNIK MARYNARZA-STERNIKA W SZCZECINIE,
– REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU W PUSTKOWIU.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych początkujących artystów: Gabrieli Stogowskiej z III klasy Gimnazjum oraz Mateusza Stefańskiego z klasy II Gimnazjum, gdyż zostali laureatami tego konkursu. 6 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, obyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie pn. „Pocztówka z Wakacji”, zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę, która była honorowym gościem Gali.
W uroczystości wzięli także udział: wizytatorzy, którzy na co dzień opiekują się szkołami nagrodzonych w konkursie, laureaci konkursu oraz dyrektorzy i nauczyciele.
Pani Kurator podczas swojego wystąpienia podkreśliła, że „Pocztówka z Wakacji” to pochwała naszego pięknego regionu.
Galę uświetnił niezwykle wzruszający występ dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 „Muzyczna Ósemka” w Szczecinie, które poprzez pantomimę przedstawiły historię narodzin Jezusa.
Na podstawie prac laureatów konkursu powstał kalendarz planszowy na 2018 rok, który otrzymał każdy ze zwycięzców w konkursie.

Dodatkową atrakcją dla nagrodzonych było zwiedzanie z przewodnikiem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym.
Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostało nadesłanych w sumie 956 prac.

Opiekunem konkursu była Pani Gabriela Wojciechowicz nauczyciel plastyki.