KONKURS PLASTYCZNY „RECYKLINGOWE KARTKI I OZDOBY ŚWIĄTECZNE”

            Już od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach z radością uczestniczą w konkursie ogłoszonym przez Celowy Związek Gmin R-XXI z siedzibą w Nowogardzie pt. „Recyklingowe kartki i ozdoby świąteczne. W obecnym roku szkolnym 2017/2018 w konkursie wzięły udział zarówno przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej (klasy I – VII) oraz gimnazjaliści.

Według nadesłanego regulaminu każdy uczestnik miał wykonać jeden recyklingowy zestaw składający się z kartki i dowolnej ozdoby świątecznej. Do wykonania zarówno ozdób świątecznych jak i kartek należało wykorzystać min. różnego rodzaju surowce wtórne np. plastikowe butelki, łyżeczki, nakrętki, łupiny orzechów, korek, drewno, opakowania po jogurtach, żarówki itp.
Z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach udział w konkursie wzięło 63 uczniów. Jak co roku pomysłowość dzieci zaskakiwała wszystkich oglądających wykonane prace. Tworząc prace z surowców wtórnych pragnęliśmy udowodnić, że odpady też mogą mieć swoje drugie życie. Cieszymy się bardzo, że ta wspaniała lekcja ekologii trwa już od kilku lat a o tym, że jest ona bardzo potrzebna świadczy liczba uczniów biorących w tym konkursie. 
Komisja konkursowa oceniająca nadesłane prace brała pod uwagę między innymi:
– zgodność z tematem konkursu,
– oryginalność, pomysłowość oraz estetykę wykonania,
– kompozycję i walory artystyczne.

Z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach II miejsce zajęła uczennica klasy VI Marcelina Stefańska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc Wójta Gminy Karnice Pana Lecha Puzdrowskiego w przewiezieniu wykonanych prac do organizatora. Pragniemy bardzo gorąco podziękować!

Opiekunem szkolnym konkursu była 
Pani Gabriela Wojciechowicz – nauczyciel plastyki.

07