KONKURS PLASTYCZNY „MOJA MLECZNA KRAINA”

mleczna gifOrganizatorem Konkursu „Moja mleczna kraina” był Szczeciński Związek Hodowców Bydła. Współorganizatorami konkursu byli: – Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, – Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, – Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie.

      Celem Konkursu było promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych zasad prawidłowego żywienia, w szczególności codziennego spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz doskonalenie umiejętności plastycznych.

       Uczestnikami Konkursu były dzieci uczęszczające do szkół podstawowych położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach :

I. Dzieci klas I i II

II. Dzieci klas III i IV

III.Dzieci klas V i VI

W Konkursie oceniane były wyłącznie prace dzieci spełniające następujące kryteria :

  1. Wykonane dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, kolaż, itp.)
  2. Sporządzone wyłącznie w formacie A4 lub A3
  3. Sporządzone w układzie poziomym bądź pionowym
  4. Sporządzone na materiale typu brystol.

Z Zespołu Szkół Publicznych im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach do konkursu została zgłoszona praca Martyny Stec uczennicy klasy V.  która została wyróżniona. Jest to ogromny sukces Martynki reprezentującej naszą szkołę, gdyż w tegorocznej edycji nadesłanych zostało ponad 3 tys. prac.

W ubiegłym roku Martynka również zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło  się podczas organizowanego „święta Mleka i Zwierząt Hodowlanych w Glinnej w gminie Stare Czarnowo w niedzielę 05.06.2016 r.

  Opiekunem konkursu była pani Gabriela Wojciechowicz – nauczyciel plastyki.