JEST TAKA JEDNA NOC W ROKU…

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 I tak oto w naszej szkole dnia 28.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa.

Klasy gimnazjum bawiły się w godzinach popołudniowych od 16:00 do 20:00 pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej oraz disco polo. Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez uczennice klasy III gimnazjum: Katarzynę Karwan i Andżelikę Ścisłowską. Można było poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Każda klasa przygotowała pyszny poczęstunek. Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal. Zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania, a w szczególności serdeczne podziękowania dla Pawła Antoniaka, absolwenta naszego gimnazjum, który zajął się oprawą muzyczną.

Opiekun SU – Magdalena Ragan