JASEŁKA W SKROBOTOWIE

    Jednym z głównych celów pracy wychowawczej jest integracja ze środowiskiem lokalnym i promowanie osiągnięć szkoły i jej uczniów. 
W ramach tych działań 11.01.2018 r. uczniowie na zaproszenie sołtys Skrobotowa pani Agnieszki Stefańskiej z bożenarodzeniowym przesłaniem dla całej społeczności Skrobotowa zaprezentowali jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Przybyła publiczność i zaproszeni goście mogli przeżyć współczesną historię Marii i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach i odrzuceniu przez innych zdecydowali się przenocować w stajni. Scenariusz Jasełek ukazał nam smutny obraz naszej rzeczywistości wypowiedzianej słowami jednej z postaci …”żyjemy w takiej dobie-każdy jest zajęty sobą, każdy myśli sam o sobie” i właśnie ten przekaz głęboko trafił w serca widzów i pozwolił im dostrzec uczucia i potrzeby innych ludzi. Inicjatywa występów poza murami szkoły stworzyła uczniom możliwość wykazania się własnymi umiejętnościami i poczucie przynależności do lokalnego środowiska.