„GRYFUŚ” UCZY DZIECI BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ

imagesW Zespole Szkół Publicznych  w Karnicach zajęcia z uczniami klas I – III oraz maluchami z oddziału zerowego  i 3-4 latkami,  w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła Oficer Prasowy gryfickiej komendy p. Agnieszka Podgórska. Podczas spotkania wszystkie pierwszaki otrzymały „Elementarz zasad bezpieczeństwa” zaś pozostali uczestnicy,  światełka odblaskowe na plecaki, a także kolorowankę.

 Głównym celem przeprowadzonych zajęć było nauczenie dzieci prawidłowych nawyków związanych z ruchem na drogach, a w szczególności poprawnym przechodzeniem przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.  

Przy pomocy maty odzwierciedlającej prawdziwe przejście dla pieszych dzieci uczyły się prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. W trakcie prelekcji poruszono również temat bezpiecznych zachowań na placach zabaw, a także policjantka starała się wytworzyć w umyśle dziecka pojęcie „obcego”, wyczulić dzieci na typowe dla niego techniki zachowania mające na celu zachęcenie do odejścia w odludne miejsce. Dzieciom rozdano materiały edukacyjne w postaci „Elementarza zasad bezpieczeństwa”, w których głównym przewodnikiem i nauczycielem jest  „ Gryfuś ” – maskotka zachodniopomorskiej policji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem czego dowodem była duża aktywność społeczności uczniowskiej.

     W podziękowaniu za wspaniałą i nietypową lekcję o ruchu drogowym dzieci wręczyły medal-podziękowania.