DZIEŃ OTWARTY GIMNAZJUM

20160421_122342_HDR21 kwietnia 2016r. w progach  gimnazjum w Karnicach po raz kolejny powitaliśmy kandydatów do naszej placówki: uczniów klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Karnicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Cerkwicy wraz z wychowawcą, panią Justyną Jarząb. Była to dla nich świetna okazja do poznania zaplecza naszego gimnazjum oraz uczęszczających już do niej uczniów.

Dzień Otwarty został rozpoczęty krótkim przemówieniem Pani Dyrektor – Teresy Szydłowskiej, dotyczącym osiągnięć i sukcesów uczniów, sposobów integracji młodzieży, szkolnych wydarzeń i  wspólnych wyjazdów pozaszkolnych oraz planów edukacyjnych na kolejny rok szkolny.

Szóstoklasiści mogli obejrzeć kroniki szkolne oraz prezentację multimedialną, podczas której zostały zaprezentowane tradycje szkoły, niektóre osiągnięcia gimnazjalistów, oferta zajęć oraz działalność Samorządu Uczniowskiego.

Goście wraz z przedstawicielami SU zwiedzili szkołę. Z tej okazji sale lekcyjne zostały dostępne dla zwiedzających, uczniowie mieli także możliwość porozmawiać z nauczycielami.

W programie dnia swoją ofertę przedstawiły uczennice klasy II gimnazjum (Natalia Lebiedź, Oliwia Udawa i Karolina Ułasewicz), które przeprowadziły ciekawe doświadczenia chemiczne, oraz uczennice klasy I (Anna Kuliberda i Gabriela Stogowska), które przygotowały krótką część artystyczną. Natomiast przedstawicielki SU: Daria Grzelak, Magdalena Michalonek (kl.III) oraz Samanta Mąkowska (kl.I) porwały wszystkich szóstoklasistów do tańca w rytm gorącej zumby.

Główną atrakcją dla uczniów klas szóstych był udział w rozgrywkach drużyn w piłkę ręczną o puchar Dyrektora Szkoły. Pozostali uczniowie zachwycali nas swoim dopingiem (przygotowali kolorowe plakaty, pompony z bibuły oraz okrzyki). Zwycięzcami zostali uczniowie SP w Karnicach. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Dzięki współpracy wielu nauczycieli i uczniów nasza placówka rzetelnie zaprezentowała swoje atuty. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym…

… a zatem do zobaczenia we wrześniu.

Opiekun SU – Magdalena Ragan