Dzień Języków Obcych

      Dnia 31 maja 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbył się Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadomienie uczniom, jak ważną rolę języki obce pełnią w naszym życiu oraz ukazanie korzyści płynących ze znajomości języków obcych.

Dzień Języków Obcych odbył się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie przedstawili program edukacyjno-rozrywkowy. W czasie występów widownia mogła podziwiać plakaty konkursowe uczniów przedstawiające symbole Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Na początek uczennica klasy 5- Wiktoria Brauze wyrecytowała wiersz pt. „Klamotten, klamotten”. Następnie uczniowie klasy 6 zaprezentowali krótkie scenki pokazujące, jak trudno poradzić sobie bez znajomości języków obcych w różnych okolicznościach, na przykład na wycieczce zagranicznej, czy też podczas rozmowy o pracę. W dalszej części imprezy uczniowie klasy 3 b zaprezentowali widowni krótkie wierszyki ukazujące korzyści płynące z nauki języków obcych. Ponadto w wydarzeniu tym uczestniczyły także uczennice klasy 2 gimnazjum, które zaprezentowały dwa utwory : „ Keine Grenzen” oraz „We are the world”. Na koniec odbył się turniej „Familiada” w języku angielskim, który poprowadziła uczennica klasy 2 gimnazjum – Gabriela Stogowska. W turnieju tym zmierzyły się dzieci z klasy 5 i 6 szkoły podstawowej. Uczniowie usłyszeli sześć pytań z zakresu słownictwa programowo omawianego na lekcjach języka angielskiego. Rywalizacja zakończyła się wygraną klasy 5.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że przygotowanie występu oraz oglądanie go to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę i motywacja do dalszej nauki języków obcych.