24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
– Jan Paweł II

 

  wośp   Uczniowie naszej szkoły- wolontariusze 24 finału WOŚP podzielili się swoim czasem i siłami, by wesprzeć akcję, która przynosi wymierne skutki w całej Polsce, a znana jest na całym świecie . Mimo niesprzyjającej zimowej aury wytrwale kwestowali do puszek. Starali się dotrzeć do każdej osoby, która była skłonna wspomóc akcję Jurka Owsiaka.

     W tym roku chętnych do zbierania  było więcej niż puszek. Zmieniły się także rejony, w których można było spotkać karnickich wolontariuszy. Nasi dzielni uczniowie wyposażeni w identyfikatory, puszki i serduszka dotarli nawet do Płotów. Wszystko po to, by zebrać jak największą kwotę, która zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    Dopóki gra orkiestra, która rozgrzewa serca Polaków, z pewnością będą jej częścią wolontariusze z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, czyli:

Wiktoria Woronowicz, Maja Kalinowska, Julia Zaton, Dominika Zaton, Wiktoria Brauze, Marcelina Stefańska, Mateusz Stefański, Wojciech Ławniczak, Cezary Stogowski, Oliwia Lisek, Mateusz Kołodziejczyk, Zuzanna Brej, Hanna Stankiewicz, Matylda Bocian, Martyna Ławniczak, Wiktoria Kelner, Karolina Kirejko, Kinga Gaj, Gabriela Stogowska, Samanta Mąkowska, Karolina Ułasewicz, Aleksandra Urbanek, Adrian Klepczyński, Monika Szymczak, Oliwia Udawa, Daria Grzelak, Magdalena Michalonek, Krzysztof Czarniak, Jakub Szymański, Kacper Fido i Przemysław Józefowicz .

Nad organizacją i przygotowaniem wolontariuszy do akcji czuwały opiekunki samorządów uczniowskich, p. Joanna Dąbrowska i p. Magdalena Ragan, współpracujące ze sztabem KARNICE.

                                                           Autor: Joanna Dąbrowska, Magdalena Ragan