WYJAZD DO PRODUCENTA SZKLANYCH OZDÓB CHOINKOWYCH „GLASS COLOR”

CZY WIECIE, ŻE …
Bombki na świecie produkowane są od 1847 roku.
Pierwsze bombki zostały po raz pierwszy wykonane z Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera. Zgodnie z przesłaniem, rozpoczął on tworzenie szklanych wydmuszek do udekorowania choinki, gdy nie stać go było na typowe wówczas dekoracje, czyli orzechy, jabłka czy cukierki.
 
    Dzieci oddziału zerowy „Pszczółek” oraz klasa I, II a i II b Zespołu Szkół Publicznych im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach 16 grudnia 2016 roku miały możliwość odwiedzić producenta szklanych ozdób choinkowych „GLASS COLOR” w Koszalinie. Możemy wszystkich zapewnić, że były one ręcznie dmuchane, formowane i dekorowane. Podziwialiśmy bombki rożnej wielkości, a także ozdoby o rożnych kształtach, które dekorowane były według własnych oryginalnych wzorów, jak również wzorów zaproponowanych przez klienta. Trzeba przyznać, że produkty proponowane przez firmę cieszyły się dużą popularnością, gdyż były one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Mogliśmy podziwiać zręczność doświadczonych rzemieślników i artystów. Dzieci po raz pierwszy mogły zapoznać się z poszczególnymi etapami powstawania ozdób choinkowych, które za kilka dni będziemy wieszać na naszych choinkach w domu. Największym zainteresowaniem cieszył się etap nadawania kształtu szklanej bombce oraz etap dekorowania. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i samodzielnie według własnego pomysłu udekorować własną bombkę. Na koniec wizyty w „GLASS COLOR” uczniowie zostali obdarowani przez pracowników firmy bombką z własnym imieniem. Po tej wycieczce z jeszcze większą niecierpliwością dzieci będą czekały na dekorowanie własnego świątecznego drzewka.